Info om den kommende gymnastik sæson

Egedal Kommune åbnet op for Idrætshallerne og skolernes gymnastiksale igen, hvilket vi glæder os over i LSI Gymnastik. Vi vurderer dog, at vi er kommet for tæt på skolernes sommerferie til at kunne nå at starte indendørstræning op nu. Enkelte hold vil få besked direkte fra jeres træner, hvis de vælger, at holde en lille afslutning. Som før meldt ud, fik vi hurtigt stablet nogle fine udendørshold på benene, da vi fik lov til dette, og disse kan du stadig nå at deltage i. Se programmet under Sommersæson 2020.

Bestyrelsen fokuserer nu på at få deltaljerne omkring næste sæson – Sæson 2020/2021 på plads. Programmet bliver lagt på hjemmesiden i løbet af juni, efterhånden som vi får lukket aftalerne med vores trænere.

Vi åbner for tilmeldingen til den nye sæson søndag den 9. august fra kl. 9.00. Hold øje med nedtællingen på hjemmesiden. Vores program bliver hustandsomdelt i Smørumovre, Smørumnedre og Ledøje i slutningen af juli.

Rigtig god sommer til jer alle – vi glæder os til at se jer igen.

3 kommentarer til "Info om den kommende gymnastik sæson"

 • comment-avatar
  Camilla
  16-07-2020 (13:30)
  Svar

  Jeg har prøvet og sende jer en mail angående jeres hold opstart. Min datter er 16 måneder, og vi vil gerne gå til gymnastik er det kun om søndagen?
  Hilsen Camilla zankl

 • comment-avatar
  Lena Poulsen
  04-08-2020 (15:54)
  Svar

  Hej, ang. betaling. Er det stadig kun via dankort at holdene kan betales eller har i åbnet op for andre betalingsmuligheder?

  Jeg ser frem til at høre fra jer

  Mvh Lena


Har du noget på hjerte?

Nogen html er OK