Stadig ledige pladser på flere hold

Vi åbnede op for tilmeldingen til de 40 forskellige gymnastikhold i vores nye sæson søndag den 11. august. Det er gået godt med tilmeldingerne, og mange hold er allerede godt fyldt op. Men der er stadig masser af hold, der har plads til flere friske og glade gymnaster.

Her kan der nævnes Bellaerne for piger i 0-1 kl, Forældre/barn om tirsdagen, MGP dansehold, Tonsemix og Powerpof for de 4-6 årige, Torsdagsfræserne for drenge i 0-2 kl., Rytmetøserne for 1-3 kl. og Minijumpers fra 2-5 kl.

For de lidt større er der stadig plads på Jumping Jacks for springdrenge fra 6-10 kl., Funkymixerne for danseglade piger i 6-10 kl, Trampolinholdet for alle mellem 13 og 19 år, samt Moderne Gymnastik fra 4-10 kl.

Til dem, der stadig er friske på at være udenfor, tilbyder vi som noget nyt i år Parkour (for 6. til 9. kl.) og der er også mulighed for fællesløb to gange om ugen med De Glade Løbere.

Har man lyst, så er man meget velkommen til at komme og prøve holdene 1-2 træningsgange, for at se om det er noget for en. Holdene starter op søndag den 1/9 og ugen efter, så kom endelig forbil til en prøvetime. Man er også altid velkommen til at ringe til træneren eller en fra bestyrelsen for en snak om holdet.

Se hele vores program her, og tilmeld dig et af de mange hold. Det er også muligt at downloade vores folder, hvis man ønsker at gemme den eller printe den ud.

Vi håber at se dig, når den nye sæson starter.

 

Ingen kommentarer til "Stadig ledige pladser på flere hold"


    Har du noget på hjerte?

    Nogen html er OK