Danmark lukker ned

Kære alle medlemmer – Danmark lukker ned!

Bestyrelsen har på baggrund af statsministerens udmeldinger på pressemødet her til aften valgt, at aflyse alle aktiviteter med øjeblikkelig virkning. Det betyder også, at vores forårsopvisning 28/3 aflyses.

Vi er rigtig kede af det både på gymnasternes og instruktørernes vegne. Denne bratte afslutning på vintersæsonen er bestemt ikke et ønske scenarie, men vi støtter naturligvis op om foranstaltningerne for at begrænse COVID-19 smitte.

Se pressemødet her:

https://www.dr.dk/nyheder/indland/live-tv-danmark-lukker-ned-elever-studerende-og-offentligt-ansatte-sendes-hjem

Vi følger fortsat udviklingen tæt, og vil holder jer opdateret via vores hjemmeside www.lsigymnastik.dk og Facebook gruppe.

Vores sommerprogram er planlagt og vil blive lagt på hjemmesiden, når det vurderes forsvarligt fra myndighederne, at vi kan genoptage aktiviteterne.

Pas godt på jer selv og hinanden.

Med venlig hilsen

LSI Gymnastik

Bestyrelsen

Ingen kommentarer til "Danmark lukker ned"


    Har du noget på hjerte?

    Nogen html er OK