Vi søger glade børn, som elser at lege og danse!

Har du et barn som elsker at lege, danse og brænde en masse krudt af? Så er rytmeboblerne måske noget for jer!

Vi er et gymnastik hold med børn fra 4-6 år, der mangler nogle venner at give den gas med. Udover at lave en masse skøre lege med dans, så lære vi også mange seje tricks på fx. skummåtter. Vi synes du skal komme og prøve det af. Man kan få 2 gratis prøvetræninger, og det er både for piger og drenge!!

Det foregår på Søagerskolen, hver onsdag kl 18:15-19:15

Kom forbi og sig hej.

Vi glæder os til at se dig!!

Hilsen trænerteamet.

2 kommentarer til "Vi søger glade børn, som elser at lege og danse!"

 • comment-avatar
  Kristina
  06-05-2024 (02:39)
  Svar

  Hej
  Har i nogen hold til børn fra 2,5/3 år?
  Mvh.Kristina

  • comment-avatar
   Pernille Kennedy
   19-06-2024 (13:27)
   Svar

   Vores (bedste)forældre/barn hold er fra 2.5 til 5 år og starter op igen til september. Vi har også hold for de helt små på 1-2½ år. Det nye program kommer snart på hjemmesiden og tilmeldingen åbner den 11. august. Håber I finder et hold, der passer til jeres familie.


Har du noget på hjerte?

Nogen html er OK