Plads til flere glade gymnaster

Vi åbnede for tilmeldingen til vores 40 forskellige gymnastikhold i den nye sæson i søndags. Det er gået godt med tilmeldingerne, og mange hold er allerede pænt fyldt op. Men der er stadig masser af hold, der har plads til flere friske og glade gymnaster.

For de helt små kan der bla. nævnes Forældre/barn hold man/tirs/onsdag, Bellaerne for piger i 0-1 kl, Hop & Spring for piger i 1-3 kl, Rytmerødderne for piger i 1-4 kl, Microjumpers og Minijumpers for drenge i hhv. o-2 kl og 3-6 kl samt Cheerleading for børn i 3-6 kl.

For de lidt større piger er der stadig plads på Glimmerpigernes springhold for 4-6 kl, Moderne Gymnastik fra 4 kl til 18 år, LSI Springpiger samt Funkymixerne fra 6-10 kl. Unge friske gymnaster, der har lyst til at være udenfor, kan prøve kræfter med Parkour holdet for 6-9 kl.

Der er også stadig ledige pladser til de voksne. De kan vælge mellem M/K Motion, Hatha yoga, De Glade løbere eller Herreholdet.

Har man lyst, så er man meget velkommen til at komme og prøve holdene 1-2 træningsgange, for at se om det er noget for en. Holdene starter op tirsdag den 1/9, så kom endelig forbi til en prøvetime. Man er også altid velkommen til at ringe til træneren eller en fra bestyrelsen for en snak om holdet.

Se hele vores program her, og tilmeld dig et af de mange hold. Det er også muligt at downloade vores folder, hvis man ønsker at gemme den eller printe den ud.

Vi håber at se dig, når den nye sæson starter.

 

Ingen kommentarer til "Plads til flere glade gymnaster"